W pielęgnacji włosów nie zapominaj o końcach!

Rozdwojone, przesuszone, bez blasku – końcówki włosów potrafią skutecznie zniszczyć cały wygląd fryzury. Znasz ten problem? Codzienne zabiegi pielęgnacyjne, wiatr czy inne szkodliwe warunki atmosferyczne, farbowanie włosów, a nawet dieta to czynniki, które mają wpływ na stan Twoich końcówek. Podpowiadamy, jak w trakcie codziennej pielęgnacji wraz z so!flow by Vis Plantis zadbać o stan końcówek.

Ścięcie końcówek – czy to konieczne?

Nie będziemy ukrywać, że są przypadki, w których jedynym wyjściem z sytuacji będzie ścięcie końcówek. Jeśli będziesz robić to samodzielnie, pamiętaj, że niezbędne będą do tego ostre nożyczki, które zetną końce nie uszkadzając włosów powyżej.

Ochrona końcówek to podstawa

Niezwykle istotnym punktem będzie również zabezpieczanie końcówek. Masełko so!flow by Vis Plantis to produkt, który nie tylko zabezpiecza włosy przed uszkodzeniem, ale również wzmacnia je i uelastycznia, dzięki czemu stają się bardziej odporne. Warto również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed czynnikami zewnętrznymi – jak np. słońcem. Pomocne w tym będą nasz spray i ochronna mgiełka so!flow by Vis Plantis, które w swoim składzie zawierają kapsułkowane filtry UV. 

Pamiętaj również o tym, aby ograniczyć zabiegi wykonywane na gorąco takie jak prostowanie czy kręcenie na lokówce.

Olejowanie włosów

Metoda stara jak świat, która przynosi niesamowite efekty. Olejowanie włosów to niezwykle ważny punkt pielęgnacji, który zapewni blask włosów na całej długości, ale odżywi również końce. Nie masz w domu specjalnego oleju? Nie szkodzi! Nasze masełko so!flow by Vis Plantis na końcówki włosów, nadaje się również do tego. W jego składzie znajdziesz dobroczynne oleje: rycynowy oraz kokosowy, które uleastyczniają i wzmacniają włosy, a także masło kakowe oraz shea, które odżywią włosy i nadadzą im blasku. Nałóż masełko równomiernie na długość włosów i pozostaw na minimum godzinę – następnie umyj jak zwykle. Sama zobaczysz, jakie efekty to przyniesie!