test porowatości
Twoich włosów

so!

Zrób test porowatości – odpowiedz na 13 pytań i dowiedz się
jakie kosmetyki pasują do Ciebie najbardziej!

Robię test

Test na porowatość włosów
Odpowiednia pielęgnacja włosów to jeden z najważniejszych sposobów na ich piękny i zdrowy wygląd. Aby właściwie dopasować kosmetyki do włosów, trzeba wiedzieć, jaki jest typ włosów, które posiadamy. W tym celu warto wykonać test na porowatość włosów.

 

Porowatość włosów – co to jest?
Czym właściwie jest porowatość włosów? Jeśli natknęłaś się na ten termin, a nie wiesz, co on oznacza, spieszmy z wyjaśnieniem:

 

Porowatość włosów to stopień odchylenia warstwy zewnętrznej włosa (czyli jego łusek) od warstwy wewnętrznej (czyli kory włosa). Istnieją trzy typy porowatości włosów:
• niskoporowate (domknięte, przylegające łuski do kory),
• średnioporowate (lekko odchylone łuski od kory),
• wysokoporowate (mocno odchylone łuski od kory).

 

Włosy niskoporowate są zazwyczaj zdrowe, „sypkie”, „lejące”, pełne blasku, z „efektem tafli włosów” i łatwe w rozczesywaniu i pielęgnacji. Po umyciu dość długo schną, ale nie plączą się. Zazwyczaj takie pasma są proste i ciężko je wystylizować, bo nakręcone na lokówkę szybko się rozprostowują. Ich wadą jest to, że są cienkie, „przyklapnięte” i pozbawione objętości, przez co mogą wyglądać na przetłuszczone lub płaskie.

 

Włosy średnioporowate są najpopularniejszym wśród Europejek typem włosów. Są to kosmyki pomiędzy niskoporowatymi a wysokoporowatymi, czyli nie są bardzo proste i lśniące, ale też nie są bardzo suche i matowe. Często są lekko falowane, wyglądają na zdrowe przy właściwej pielęgnacji i łatwo je wystylizować, ale brakuje im blasku, nawilżenia i wygładzenia. W ich pielęgnacji warto postawić na równowagę PEH, czyli dostarczyć włosom humektantów, protein i emolientów.

 

Włosy wysokoporowate są suche, zniszczone, puszą się i brakuje im blasku. Trudno je rozczesać, ale szybko schną. Najczęściej to włosy po zabiegach chemicznych (np. rozjaśnianie, „trwała” czy zbyt częste i intensywne farbowanie) lub po zbyt częstym i nieodpowiednim suszeniem i prostowaniem. Takie włosy także mogą wyglądać pięknie i zdrowo – potrzebują po prostu sporo uwagi i dogłębnej dbałości i regularności w pielęgnacji.

 

Jak sprawdzić porowatość włosów?
Zastanawiasz się, jak określić porowatość włosów? To bardzo proste – wystarczy wykonać nasz test na porowatość włosów PONIŻEJ! Dzięki niemu upewnisz się, jaki typ pasm posiadasz i jak najlepiej się nimi zaopiekować.

Pytanie 1

Jakie w dotyku są Twoje włosy?

Pytanie 2

Czy Twoje włosy są pełne blasku?

Pytanie 3

Czy Twoje włosy lubią się puszyć?

Pytanie 4

Jak bardzo podatne na stylizacje są Twoje włosy?

Pytanie 5

Jak szybko Twoje włosy się niszczą?

Pytanie 6

Moje włosy schną bez suszarki

Pytanie 7

Często używam prostownicy lub lokówki

Pytanie 8

Gumka do włosów...

Pytanie 9

Czy farbujesz włosy? Jeśli tak jak często?

Pytanie 10

Co się dzieje z Twoimi włosami, gdy nałożysz na nie maskę lub olej?

Pytanie 11

Jak opiszesz swoje włosy?

Pytanie 12

Czy Twoje włosy się strączkują?

Pytanie 13

Czy łatwo rozczesać Twoje włosy?