włosy wysokoporowate

Posiadasz włosy naturalnie kręcone lub z tendencją do falowania? Masz problem z puszeniem się i elektryzowaniem? Rozczesanie pasm to istna przeprawa? Najprawdopodobniej jesteś posiadaczką włosów wysokoporowatych. Jeśli dodatkowo kosmyki pozbawione są blasku i łamią się, możesz być tego niemal pewna. Przyznajemy, że ich pielęgnacja może być wyzwaniem, jednak odpowiednio dobrane kosmetyki i trzymanie się rutyny są w stanie sprawić, że porowatość pasm zmniejszy się w kierunku średniej.

Przede wszystkim delikatnie

Z uwagi na dużą podatność na uszkodzenia mechaniczne, ostrożnie rozczesuj pasma. Unikaj też ciasnych upięć i fryzury typu „koński ogon”. Zarówno w trakcie mycia, jak i podczas suszenia, unikaj wysokich temperatur. Do mycia włosów wysokoporowatych najlepiej używaj letniej wody. Pasma susz chłodnym nawiewem. Nie wolno ich też mocno pocierać ręcznikiem. Pozytywny wpływ na kondycję włosów wysokoporowatych będzie miało również wyeliminowanie zabiegów stylizujących z użyciem lokówki i prostownicy. Zrezygnuj z farbowania i rozjaśniania.

Kosmetyki dla włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate z dużym prawdopodobieństwem polubią się z maskami i odżywkami zawierającymi wielkocząsteczkowe proteiny, np. pszeniczne lub z soi. W składach kosmetyków do pielęgnacji włosów o wysokiej porowatości szukaj również emolientów, takich jak olej z czarnuszki lub olej z nasion bawełny. To właśnie emolienty, których rolą jest zabezpieczanie pasm, powinny być fundamentem pielęgnacji takich włosów. Humektanty inne niż kwas hialuronowy i siemię lniane stosuj z umiarem. Unikaj oleju kokosowego i maseł, np. masła shea lub mango. Do zabiegu olejowania używaj olejów wielonasyconych o dużych cząsteczkach, np. z kiełków pszenicy.

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych

Szukaj kosmetyków dedykowanych włosom o wysokiej porowatości, szczególnie z dużą zawartością emolientów. Na co dzień stosuj łagodny, delikatnie oczyszczający szampon. Następnie nakładaj na kosmyki odżywkę, która ułatwi ich późniejsze rozczesywanie. Końcówki zabezpieczaj olejkowym serum.