równowaga peh

Równowaga PEH

Każda z nas marzy o pięknych i zdrowych włosach, aby to osiągnąć niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Włosy każdej z nas różnią się od siebie, jednak wszystkie potrzebują protein, emolientów i humektantów. Istotne jest jednak ile poszczególnych składników powinniśmy dostarczać swoim włosom, a to zależne jest od ich rodzaju.

Właśnie dlatego równowaga PEH to słowo klucz w świadomej pielęgnacji i jest ona zależna od stanu naszej fryzury. W zależności od porowatości czy kondycji włosów musimy im dostarczać odpowiednią ilość tychże składników. Dla przykładu włosy matowe i suche będą potrzebowały dużej dawki emolientów, z kolei zapotrzebowanie przetłuszczających się będzie na ten składnik o wiele niższe. Nie oznacza to jednak, że w przypadku tych drugich powinniśmy z emolientów całkowicie rezygnować – po prostu należy znaleźć odpowiedni balans.

p jak proteiny

Odpowiedzialne za odbudowę włosa. Zależy od nich ich kondycja, wypełniają wszelkie ubytki powstałe w strukturze, regenerują, ale również nawilżają. Jeśli Twoim włosom brakuje protein będą one oklapnięte, mało podatne na stylizację i matowe. Z kolei jeśli dojdzie do przeproteinowania łatwo będą się plątać, puszyć, a także staną się szorstkie i sztywne.

Ten rodzaj składnika powinno nakładać się po nawilżeniu włosów, czyli po użyciu humektantu (np. po zastosowaniu humektantowego szamponu czy peelingu lub boostera). Następnie, aby zamknąć je w łusce włosa nałożyć emolient. Dobrze sprawdzą się też produkty 2 w 1 – czyli np. proteinowo – emolientowa odżywka czy maska.

W naszych produktach proteiny znajdziesz w maskach i odżywkach do włosów. W inci produktu szukaj: Hydrolyzed Lupine Seed Extract, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Sylanetriol

e jak emolienty

To one chronią włosy, zapobiegając nadmiernej utracie wody czy zabezpieczają przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Wygładzają strukturę, uealstyczniają i nadają fryzurze pięknego blasku. Ich niedobór będzie skutkował przesuszonymi, nadmiernie łamliwymi pasmami, szorstkimi w dotyku. Jeśli w naszej pielęgnacji będzie ich za dużo będą się łatwo strączkować i przetłuszczać.

Emolienty powinny zamykać naszą pielęgnację, aby na dłużej zatrzymać we włosach dostarczone im wcześniej humektanty i proteiny. Możemy wykorzystać do tego produkty, które łączą w sobie dwa składniki (np. maskę proteinowo-emolientową), ale również oleje czy masła zabezpieczające włosy.

W naszych produktach emolienty znajdziesz w maskach i odżywkach do włosów, a także w masełku na końcówki włosy. W inci produktu szukaj: Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Linum Usitassimum Seed Oil, Hydrolyzed Jojoba Esters, Argania Spinosa Cernel Oil, Prunus Domestica Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Coco-Caprylate/Caprate, Isopropyl Palpitate, Cocos Nucifera Oil, Orbignya Oleifera Seed Oil, Undecane, Tridecane

h jak humektanty

Odpowiednie nawilżenie jest niezbędne do tego, aby utrzymać nasze włosy w prawidłowej kondycji. To zadanie należy właśnie do humektantów. Promieniowanie UV, zanieczyszczenia czy stylizacja sprawiają, że kosmyki tracą wodę. Niedobór tego składnika skutkuje suchymi, szorstkimi i matowymi włosami. Nadmiar będzie powodował nadmierne plątanie i puszenie.

Humektanty powinniśmy stosować w zależności od tego jak bardzo wysuszone są nasze włosy i najlepiej przykryć je emolientem. Wykorzystać do tego możemy albo szampony, ale również mgiełki czy spraye zabezpieczające.

W naszych produktach emolienty znajdziesz w szamponach, peelingu, boosterze, a także sprayach do włosów. W inci produktu szukaj: Betaine, Glycerin, Hydrolyzed Jojoba Esters, Citrus Junos Fruit Extract (ceramidy), Maltooligosyl Glucoside/ Hydrogenated Starch Hydrolyzate, Lactic Acid,