włosy farbowane

Pielęgnacja włosów farbowanych bywa prawdziwym wyzwaniem. Nasze kosmyki po zabiegach fryzjerskich stają się mocno osłabione, mogą się kruszyć, szybciej wysuszać. Bywają również matowe i pozbawione blasku, tracą jędrność. Kolejną zmorą posiadaczek włosów farbowanych jest szybkie blaknięcie koloru, które powoduje konieczność odświeżania zabiegów, a tym samym częstego osłabiania włosów środkami chemicznymi. Co zrobić, aby nasze włosy po koloryzacji na dłużej zachowały swój blask, były sprężyste i wygładzone?

ochrona koloru

Przede wszystkim powinniśmy postawić na kosmetyki, które w swoim składzie zawierają składniki chroniące kolor włosów farbowanych. Takie właściwości znajdziemy między innymi w oleju ze śliwki czy ekstrakcie z jeżyny – nie tylko chronią one kolor, ale również dbają o odpowiednie nawilżenie i rewitalizację włosa.

pielęgnacja włosów po koloryzacji

Środki wykorzystywane przy farbowaniu kosmyków otwierają łuski włosa, co sprawia, że te uszkadzają się. W pielęgnacji tego typu włosów niezwykle ważna jest więc odbudowa struktury, a także wzmocnienie jej cebulek, aby zapobiec wypadaniu. Niezbędne będą tutaj proteiny, które wypełnią ubytki w łodydze włosa, zregenerują je i nawilżą.

Warto również zwrócić uwagę na odpowiednie mycie włosów farbowanych, specjaliści polecają aby ten rodzaj kosmyków płukać chłodną wodą, dzięki czemu łuska domknie się i zatrzyma wewnątrz substancje odżywcze. Oczywiście najlepiej robić to produktami, które przeznaczone są właśnie do włosów farbowanych, bowiem zawierają one w swoim składzie składniki, które zadbają o ich odpowiednią kondycję, ale również przedłużą trwałość koloru.

dodatkowa ochrona

Nie można zapominać również o dodatkowej ochronie włosów farbowanych, które przez zabiegi fryzjerskie stają się kruche i łamliwe. Koniecznie pamiętajmy o wzmacnianiu cebulek włosa, np. używają boostera do skóry głowy, który nawilży skalp i zregeneruje włosy. Pamiętajmy również o ochronie przed słońcem – sprawdzi się do tego nasza mgiełka do włosów, a także o zabezpieczenie końcówek masełkiem