Keratynowe prostowanie włosów – jak wydłużyć efekt?

Marzysz o prostych, idealnie wygładzonych włosach? Zabieg fryzjerski z keratyną to świetny pomysł. Po wyjściu z salonu z pewnością będziesz zadowolona, ale co zrobić, by ten efekt utrzymał się jak najdłużej? Musisz przestrzegać kilku ważnych zasad. Dowiedz się, jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu. Wybierz odpowiednie kosmetyki i unikaj niektórych stylizacji.

Prostowanie włosów keratyną

Ten zabieg można opisać w kilku prostych krokach. Najpierw włosy są myte szamponem oczyszczającym. Następnie nakłada się na nie specjalistyczny preparat z keratyną. Po wysuszeniu są prostowane w wysokiej temperaturze. Składniki wygładzające wnikają głęboko w strukturę włosa, co sprawia, że efekt jest długotrwały i spektakularny nawet w przypadku posiadaczek najbardziej niesfornych, gęstych fal. Wychodząc z salonu fryzjerskiego, trzeba jednak mieć świadomość, że na wygląd fryzury w ciągu następnych tygodni będzie wpływać wiele czynników. Właśnie dlatego każdy, kto decyduje się na ten zabieg, powinien wiedzieć, jak dbać o włosy keratynowe.

Efekt keratynowego prostowania włosów

Z jednej strony – wizualne wygładzenie i dodanie blasku. Z drugiej – ułatwienie codziennej stylizacji fryzury. Jest wiele powodów, dla których keratynowe prostowanie włosów cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki niemu możesz spędzić mniej czasu przed lustrem i na pewien czas zrezygnować z samodzielnego używania prostownicy. Ponadto keratyna świetnie sprawdza się w przypadku posiadaczek osłabionych włosów, które są podatne na uszkodzenia. Wzmacnia je i natychmiastowo poprawia ich wygląd. Keratynowe prostowanie polecane jest także dla osób z włosami ze skłonnością do puszenia się. Chroni je przed wilgocią i sprawia, że zapanowanie nad fryzurą staje się łatwiejsze nawet w dni z dużą wilgotnością powietrza.

Jak dbać o włosy po prostowaniu keratyną?

Jak widać, efekty są bardzo obiecujące. To, jak długo się utrzymają, zależy jednak od Ciebie. Warto wiedzieć, jak dbać o włosy po prostowaniu keratyną i unikać czynników osłabiających jej działanie. Należy, między innymi, stosować odpowiednie kosmetyki. Niektóre składniki szamponów i odżywek nie są wskazane dla osób po tym zabiegu fryzjerskim. Szczególną uwagę warto także zwrócić na sposób codziennego układania fryzury, tryb życia i dietę. To wszystko ma wpływ na to, jak wyglądają Twoje włosy.

Kosmetyki do włosów keratynowych

Zapobiegaj wypłukiwaniu się keratyny. Używaj specjalistycznych kosmetyków do włosów keratynowych, które bazują na naturalnych składnikach. Nie powinny zawierać alkoholu, soli i silikonów. Warto unikać także SLS, który jest silnym detergentem i może naruszać delikatną barierę ochronną skóry głowy. Sprawdzonym rozwiązaniem jest odżywka z wegańską keratyną, która utrwala efekt wygładzenia i zawiera olej z kiełków pszenicy o właściwościach odżywiających.

Mycie włosów po keratynie

Nie rób tego zbyt często. Wystarczy mycie głowy co drugi lub nawet co trzeci dzień. Kluczowe jest tutaj stosowanie dobrego szamponu, który skutecznie oczyści skórę, a zarazem nie wypłucze preparatu wygładzającego ze struktury włosa. W składzie kosmetyków może znaleźć się na przykład ashwaganda, która wykazuje działanie odświeżające, nawilżające i antyoksydacyjne. Polecane są także szampony z adaptogenami, naturalnymi substancjami roślinnymi o właściwościach regenerujących.

Stylizowanie włosów keratynowych

Nie stylizuj ich na gorąco. Jeżeli to możliwe, zrezygnuj z używania suszarki, lokówki, prostownicy. Wysoka temperatura sprawia, że keratyna szybciej się ściera, a efekt wygładzenia mija. Osoby, które nie chcą lub nie mogą całkowicie zrezygnować z tych urządzeń do stylizacji, powinny zwracać uwagę na ich ustawienia. Należy wybrać możliwie najniższą temperaturę, a po przeprowadzonych zabiegach pielęgnować włosy preparatami o działaniu odżywiającym i odbudowującym.

Przycinanie końcówek włosów i peeling

Jeśli chcesz cieszyć się wymarzoną fryzurą, regularnie przycinaj końcówki swoich włosów. Powinno się to robić średnio co sześć tygodni. W ten sposób można zapobiec rozdwajaniu się kosmyków. Ma to spore znaczenie dla efektów zabiegów fryzjerskich, w tym keratynowego prostowania. Pamiętaj, że to nie tak, że im dłuższe włosy, tym ładniejsza fryzura. O wiele bardziej od długości liczy się ich dobra kondycja i brak rozdwojonych, poszarpanych końcówek. Warto regularnie używać peelingu do skóry głowy, który jest uzupełnieniem delikatnych szamponów oczyszczających z keratyną.

Czynniki wpływające na efekt prostowania keratyną

To jeszcze nie wszystko. Są jeszcze inne czynniki, które wpływają na trwałość keratynowego prostowania. Tak jak wspominaliśmy, niewskazane jest stylizowanie na gorąco, ale to niejedyna sytuacja, w której Twoje włosy są narażone na działanie wysokiej temperatury. Trzeba uważać także na słońce, stosować ochronę przed promieniowaniem UV i osłaniać skórę głowy w upalne dni. Kolejnym zagrożeniem jest słona, morska woda oraz chlor w basenie. Osłabiają działanie zabiegu. Jeśli nie chcesz rezygnować z kąpieli w morzu lub treningów pływackich, noś czepek wykonany z dobrego, nieprzemakalnego materiału.

Jak dbać o włosy po keratynie? Nie tylko od zewnątrz. Istotne są także Twoja dieta i codzienny tryb życia. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu i spożywaj produkty bogate w cynk, miedź, żelazo, witaminy A, C, E i B. Wysypiaj się i zadbaj o swoje samopoczucie. Kondycja Twoich włosów tak naprawdę jest odzwierciedleniem Twojego stanu zdrowia. Zabieg keratynowy może natychmiastowo poprawić wygląd fryzury, ale najlepsze efekty przyniesie, gdy będziesz uważać na to, co jesz i jak żyjesz na co dzień.

Jak pielęgnować włosy po keratynie? Już to wiesz!

Wykorzystaj potencjał preparatów keratynowych i nie pozwól, by wypłukiwały się zbyt szybko. Już wiesz, jak pielęgnować włosy po keratynie. Nie myj ich zbyt często i używaj odpowiednich kosmetyków ze starannie wyselekcjonowanym składem. Chroń fryzurę przed wysokimi temperaturami, chlorem i solą. Postaw na keratynowy szampon i odżywkę, a Twoje włosy na dłużej pozostaną gładkie i lśniące.

polecane produkty