włosy po keratynowym prostowaniu

Jesteś już po zabiegu keratynowego prostowania włosów? A może dopiero planujesz go wykonać? Keratynowe prostowanie włosów to obecnie jeden z popularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, po którym nasze włosy stają się idealnie proste, do tego gładkie i sprężyste – od razu nabierają zdrowszego wyglądu. Aby cieszyć się tym efektem jak najdłużej, należy jednak przestrzegać kilku istotnych zasad pielęgnacyjnych. Zadbaj o swoją codzienną pielęgnację włosów po keratynie i ciesz się gładką i lśniącą fryzurą!

Czym jest keratynowe prostowanie włosów

Zabieg keratynowego prostowania włosów polega na uzupełnianiu ubytków w strukturze włosa za pomocą keratyny. Keratyna jest jednym z głównych budulców naszych włosów, dlatego jej braki mogą sprzyjać łamaniu się kosmyków i ogólnemu pogorszeniu kondycji naszej fryzury. Dzięki wprowadzeniu keratyny za pomocą wysokiej temperatury pasma stają się niezwykle proste, gładkie i sprężyste, a nasza fryzura od razu odzyskuje zdrowy i promienny wygląd.

Pielęgnacja włosów po keratynie

Odpowiednia pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu jest niezwykle istotna, aby zachować piękne, gładkie i proste włosy. Do codziennej pielęgnacji używaj najlepiej dedykowanego szamponu z keratyną, który delikatnie, ale jednocześnie skutecznie oczyści Twoje włosy, do tego przedłuży efekt zabiegu. Nie zapominaj również o nałożeniu odżywki po każdym umyciu włosów – właściwa odżywka do włosów po keratynowym prostowaniu powinna nawilżyć pasma i dodać im objętości bez obciążania. Wybieraj dedykowane produkty do włosów po keratynie i ciesz się efektem nawet przez kilka miesięcy.

Kosmetyki dla włosów po keratynowym prostowaniu

Jeśli stoisz przed wyborem właściwych kosmetyków do włosów po keratynowym prostowaniu, zwróć uwagę na to, aby ich skład pozbawiony był SLS, alkoholu, soli czy silikonów – te składniki są niezwykle szkodliwe dla keratyny i mogą się przyczynić do jej szybszego wypłukania. Wybierz za to produkty, które zawierają keratynę. Dodatek tego składnika sprawi, że będziesz mogła cieszyć się efektem zabiegu znacznie dłużej. Zadbaj również o odpowiednie nawilżenie swoich włosów – zawartość betainy pozytywnie wpłynie na nawilżenie i objętość pasm. Najlepiej postaw na specjalistyczne produkty do włosów po keratynowym prostowaniu, jak odpowiedni szampon czy odżywka.