Sposoby na wypadające włosy

Sposoby na wypadające włosy

Wiele z nas mierzy się z problemem nadmiernej utraty włosów. To dolegliwość dosyć powszechna, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji i zadbaniu o siebie można ją wyeliminować. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka – dziś postaramy się przybliżyć Wam jak uporać się z wypadaniem przy użyciu serii uzupełniającej pielęgnacji włosów.

Dieta na włosy? 

Jednym z podstawowych błędów jakie popełniamy jest nieodpowiednia dieta. Złe odżywianie się ma ogromny wpływ na całe nasze ciało, w tym również na włosy i może powodować ich wypadanie. Niedobór witamin czy składników mineralnych to pierwszy krok do nadmiernej utraty włosów. Dlatego tak ważne jest, aby w Twoim codziennym jadłospisie znalazły się owoce oraz warzywa. Pamiętaj o odpowiedniej suplementacji witaminy B (znajdziesz ją m.in. w jajkach czy orzechach). W Twojej diecie powinny znaleźć się również ryby, bogate w witaminę E. Odpowiednio skomponowany jadłospis, który dostarczy Ci niezbędnych składników odżywczych, wspomoże cię również w walce z wypadaniem włosów.

SWypadające włosy a stres 

Nadmierny stres czy problemy mogą mieć ogromny wpływ na to, że tracisz włosy. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby zachować odpowiedni balans życiowy i walczyć ze stresem. Nie jest to łatwe, ale czasem warto odpuścić, zrelaksować się i dać sobie odpocząć. W walce ze stresem niezastąpione mogą być ADAPTOGENY – czyli naturalne substancje roślinne, które mają udowodnione działanie. Pomogą Ci one się zrelaksować i odzyskać duchową równowagę. Istotnym czynnikiem mogą być też problemy zdrowotne czy zaburzenia hormonalne – jeśli coś cię niepokoi, nie zastanawiaj się tylko jak najszybciej udaj się do specjalisty, aby rozwiać wątpliwości i ewentualnie wdrożyć odpowiednie leczenie.

Stylizacja włosów

Na stan twojej fryzury wpływa również to, w jaki sposób się z nią obchodzisz. Suszenie gorącym powietrzem, spanie w mokrych włosach czy stylizacja prostownicą lub lokówką osłabia cebulki. Aby chronić je podczas stylizacji, używaj ochronnej mgiełki do włosów so!flow. Pamiętaj również o tym, że ciasne kucyki czy warkocze również narażają włosy na uszkodzenia. Zwróć także uwagę na gumki do włosów, których używasz – idealnie sprawdzą się schrunchie i atłasowe gumki, które będą delikatne dla Twoich włosów.

Pielęgnacja wypadających włosów – wzmacnianie i ochrona!

Jeśli chcesz pozbyć się problemu wypadania włosów i wzmocnić skórę głowy, niezwykle istotna będzie pielęgnacja. Postaw na produkty, które w swoim składzie zawierają czarnuszkę czy palmę sabałową, zapobiegające wypadaniu i wzmacniające włosy. Świetnym rozwiązaniem będzie stosowanie raz w tygodniu wzmacniającego boostera do skóry głowy, który zatroszczy się o cebulki, ale również skórę głowy. Nie zapomnij również o systematycznym stosowaniu peelingu tychologicznego, który oczyści skórę i odblokuje pory, umożliwiając lepsze wnikanie substancji odżywczych z pozostałych kroków pielęgnacji. Nie zapomnij również o odpowiedniej ochronie przy użyciu mgiełki do włosów czy zabezpieczającego masełka na końcówki włosów.

polecane produkty