Przetłuszczanie skóry głowy – jak sobie z tym poradzić?

Nadmierna produkcja sebum dotyka wiele z nas – zarówno na twarzy, jak i włosach. Nie ma w tym nic dziwnego, ale najważniejsze jest to, że z problemem tym można walczyć w domowym zaciszu. Odpowiednia pielęgnacja ograniczy wydzielanie sebum, tym samym spowolni proces przetłuszczania się włosów.

 

Dlaczego skóra głowy nadmiernie się przetłuszcza?


Powodów tego problemu może być kilka, a wśród nich wyróżnić możemy:
• Złą dietę
• Problemy hormonalne
• Uszkodzenie skalpu (np. przesuszenie)
• Nadmierny stres
Na wstępie warto więc przeanalizować powyższe punkty i zastanowić się, czy na pewno odpowiednio zdrowo się odżywiamy albo nie jesteśmy narażeni na zbytni stres. Pierwszym krokiem do wyeliminowania problemu będzie więc zwiększenie naszej świadomości w jego zakresie.

 

Nadmierne przetłuszczanie się włosów a odpowiednie mycie głowy


Oczywiście podstawowym punktem będzie dopasowanie produktu myjącego do potrzeb naszej skóry. U jednych sprawdzą się delikatniejsze produkty, a inni będą potrzebować mocniejszego kosmetyku – dopóki nie sprawdzisz na własnej skórze, nie przekonasz się, które rozwiązanie będzie dla ciebie najlepsze.
Kolejnym istotnym aspektem będzie prawidłowa technika mycia – pamiętaj, że szampon przed nałożeniem należy zawsze rozcieńczyć odrobiną wody, a masowanie głowy wykonujemy opuszkami palców, nigdy paznokciami, aby nie doprowadzić do uszkodzenia. W odpowiedniej pielęgnacji, pomogą Ci produkty so!flow z: – serii do włosów farbowanych, – serii do włosów kręconych, – serii uzupełniającej.

Przetłuszczanie skóry głowy – o czym nie możemy zapomnieć? 

• Nadmierne przetłuszczanie się włosów i skóry głowy może też wynikać z faktu zalegania sebum czy pozostałości innych produktów we włosach i na skalpie. Aby się ich pozbyć powinniśmy pamiętać o regularnym oczyszczaniu skóry głowy przy użyciu peelingu trychologicznego. Najlepiej wykonywać go raz w tygodniu – usunie on nadmiar sebum, ale również zalegające resztki innych produktów, odblokuje pory i usunie zrogowaciały naskórek.

• Niezwykle istotne będzie też nawilżanie skóry głowy – tu z pomocą przyjdzie nasz wzmacniający booster do skóry głowy, który dzięki zawartości aloesu dogłębnie nawilży i odżywi skalp, a ekstrakt z palmy sabałowej zwiększy elastyczność naskórka.

• Suszenie włosów gorącym nawiewem nie jest najlepszym rozwiązaniem – nie dość, że negatywnie wpływa na cebulki, to również przyspiesza produkcję sebum poprzez podgrzewanie skóry głowy. Dlatego zawsze pamiętajmy o tym, aby włosy suszyć chłodnym powietrzem.

• Podobnie sytuacja ma się z wodą, której używamy do płukania włosów. Nie powinniśmy płukać ich gorącą wodą, ale też nie powinniśmy przesadzać w drugą stronę i używać do tego lodowatej wody. Najlepiej zdecydować się na letnią temperaturę.

Jeśli te działania nie przyniosą oczekiwanych skutków, pamiętaj, że zawsze warto poradzić się specjalisty. Konsultacja z trychologiem może okazać się zbawienna, a Ty będziesz mogła cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami.