Mycie włosów metoda OMO

Jednym z wiodących trendów wśród włosomaniaczek, dotyczących mycia włosów jest korzystanie z metody OMO. Wiele z Was pewnie zastanawia się jak rozszyfrować ten tajemniczy skrót – jest to nic innego, jak rozwinięcie kolejnych kroków, które w tej metodzie przechodzimy, czyli:


• O – odżywka
• M – mycie
• O – odżywka


Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie trend dbania o włosy zyskuje na wartości i nie ukrywamy, że niezwykle nas to cieszy. Piękne i zdrowe włosy, bez względu na to czy długie czy krótkie, to nasza wizytówka i każda z nas marzy o tym, aby jej pukle były nawilżone i pełne blasku. Metoda OMO to jedna z dobrych praktyk, które warto stosować, aby nasze włosy były odżywione, łatwo się rozczesywały i nie puszyły.

Mycie włosów zgodne z OMO jest odpowiednie dla każdego rodzaju włosów, ważne jednak, aby stosować do tego odpowiednie produkty. A jak w praktyce wygląda ta technika? Jest banalnie prosta!

KROK 1 – ODŻYWKA

 

Namocz włosy, a następnie na całej długości nałóż odżywkę i pozostaw ją na kilka minut. Produktu nie nakładaj na skórę głowy, aby nie doprowadzić do przetłuszczenia włosów u nasady. Ten etap ma za zadanie zatrzymać składniki odpowiedzialne za nawilżenie w strukturze włosa.

 

KROK 2 – MYCIE

 

Ponownie namocz włosy, rozcieńcz wybrany szampon i dokładnie umyj włosy. Pamiętaj, aby wykonać jednocześnie delikatny masaż skóry głowy, który pobudzi cebulki. Masaż wykonujemy opuszkami palców, nigdy paznokciami, aby nie podrażnić skóry! Po tym kroku włosy będą dokładnie umyte i świeże.

 

KROK 3 – ODŻYWKA

 

Ostatnim krokiem jest ponowne nałożenie odżywki. Pozostaw ją na włosach przez około 2-3 minuty i dokładnie spłucz. Zaleca się, aby spłukiwać włosy letnią wodą. Druga dawka odżywki ma za zadanie zamknięcie łuski włosa, odżywienie ich i regenerację oraz ułatwienie rozczesywania.

Wiele osób zastanawia się, czy w metodzie OMO za każdym razem stosować tę samą odżywkę. Zaleca się, aby przy pierwszym kroku używać produktu, który dogłębnie nawilży włosy i odbuduje je – najlepiej jeśli będzie to odżywka humektantowa lub odżywka proteinowa do włosów kręconych. Do drugiej warstwy odżywki najlepiej użyć produktu, który jest emolientowy, dzięki czemu dobrze domknie całą pielęgnacje. Zawsze możesz również skorzystać z produktu, który łączy w sobie proteiny i emolienty – tak jak np. nasze odżywki lub skorzystać z produktów z serii uzupełniającej – wśród nich znajduje się np. humektantowa baza sprawdzająca się jako podkład pod pielęgnację emolientową. 

Jeśli Twoje włosy są kręcone, wypróbuj naszą serię do włosów kręconych z którą zadbasz o włosy metodą OMO. 

polecane produkty