Pielęgnacja włosów farbowanych

 

Włosy po zabiegach fryzjerskich stają się mocno osłabione, kruszą się i przesuszają. Ich pielęgnacja często potrafi być dużym wyzwaniem, a doprowadzenie ich do porządku czasochłonnym procesem. Problemem wszystkich posiadaczek włosów po koloryzacji jest również blaknięcie koloru, co z kolei skutkuje koniecznością odświeżania zabiegów i częstszej ingerencji w strukturę włosa. Co zrobić, aby farbowane włosy zachowały blask i kolor na dłużej? Zadbaj o ich odpowiednią pielęgnację i odbudowę z serią do włosów farbowanych od so!flow.

 

Ochrona koloru

Na starcie skupmy się na minimalizacji konieczności powtarzania zabiegów. Wybierając produkty do pielęgnacji sięgaj po te, które zawierają składniki chroniące kolor. Takie właściwości ma np. olej ze śliwki czy ekstrakt z jeżyny.

 

Zabezpieczenie

Niezwykle istotne będzie również zabezpieczanie włosów farbowanych – stosowanie odpowiedniej mgiełki czy sprayu, a także ochrona końcówek są niezwykle istotne. Warto również wdrożyć dodatkową pielęgnacje z zastosowaniem peelingu trychologicznego czy boostera, które zadziałają również na cebulki i nawilżą skalp.

Dobra pielęgnacja

Podczas farbowania włosów łuska włosa otwiera się, jednocześnie uszkadzając jego strukturę. Ważna jest więc jej odbudowa, wzmocnienie cebulek i zapobieganie wypadaniu. Kosmetyki z proteinami (np. rewitalizująca maska so!flow do włosów farbowanych) wypełnią ubytki w łodydze i ją zregenerują. Produkty zawierające ekstrakt z palmy sabałowej będą wzmacniać włosy, zapobiegając ich wypadaniu.

Zwróć również uwagę na sposób mycia kosmyków – zaleca się płukać je chłodną wodą, co sprawi, że łuska włosa zostanie domknięta. Do mycia włosów osłabionych zabiegami możesz wykorzystać rewitalizujący szampon do włosów farbowanych od so!flow. 

 

polecane produkty