Pielęgnacja włosów kręconych

Wiele kobiet o nich marzy, ale dbanie o kręcone włosy potrafi przysporzyć kłopotów. Nierówna struktura, puszenie i plątanie to tylko część problemów posiadaczek tego rodzaju włosów. Łatwo je również przesuszyć i brak im blasku. Jak dbać o loki, aby były piękne, sprężyste i lśniące? Podpowiadamy!

Pielęgnacja

Odpowiedni sposób mycia to jedno, ale włosy kręcone wymagają od nas również dodatkowej pielęgnacji. Nie powinno w niej zabraknąć protein, które umożliwią odbudowę i wzmocnienie struktury włosa od wewnątrz. Znajdziesz je w odżywczej odżywce do włosów kręconych od so!flow. Całość pielęgnacji należy zamknąć produktami emolientowymi, które stworzą na ich powierzchni ochronną warstwę i zabezpieczą przed uszkodzeniami mechanicznymi. Odpowiednia do tego etapu będzie odżywcza maska do włosów kręconych.

Właściwe akcesoria

Włosy kręcone są bardzo wrażliwe, podatne na złamania i uszkodzenia. Dlatego koniecznie zwróć uwagę na akcesoria, jakich używasz do stylizowania włosów takich jak grzebienie, opaski i gumki. Najczęściej polecane są grzebienie drewniane o grubych ząbkach (a włosy kręcone powinniśmy czesać na mokro!), jeśli chodzi zaś o gumki czy opaski, najlepiej wybierać takie z delikatnych materiałów – idealnie sprawdzą się jedwabne i atłasowe akcesoria. 

 

Odpowiednia technika mycia

  • Zaleca się mycie włosów kręcony 2-3 razy w tygodniu
  • Zadbaj o dostarczenie im odpowiedniej ilości humektnatów, aby dogłębnie je nawilżyć
  • Wypróbuj metodę OMO (odżywka-mycie-odżywka)
  • Po umyciu odsącz nadmiar wody ręcznikiem lub bawełnianą koszulką – nie pocieraj!
  • Delikatnie rozczesuj grzebieniem o szerokich ząbkach
  • Pozostaw je do samodzielnego wyschnięcia 

 

 
Sprawdź nasze produkty so!flow z serii do włosów kręconych, która pomoże Ci odpowiednio zadbać o ich właściwą pielęgnację.

polecane produkty