Adaptogeny w pielęgnacji włosów

 

Siła roślin w kosmetologii została doceniona już wieki temu. W dzisiejszym zabieganym świecie chwila wytchnienia i relaksu jest niezwykle ważna. Dlatego we wszystkich produktach so!flow zawarliśmy adaptogeny, które oprócz świetnego działania na włosy, ceni się również ze względu na ich relaksujące właściwości.

 
 

Czym są adaptogeny?

Nazwa adaptogen pochodzi od łacińskiego słowa „adaptare”, które oznacza „przystosowywać”. Ich działanie doceniane było już dawno temu. Są to substancje zawarte w niektórych roślinach, które wspomagają organizm w powrocie do jego naturalnej równowagi. Nie da się ukryć, że tempo życia, stres czy zanieczyszczenia mocno obciążają nasz organizm i wpływają na niego negatywnie. Adaptogeny mają za zadanie ten stres niwelować i wspierać nasz organizm w walce. Regulują wydzielanie adrenaliny i kortyzolu, dzięki czemu pomagają nam zachować balans. Prócz tego mają również szereg innych działań, które z pewnością docenią włosomaniaczki.

 
 

Adaptogeny w pielęgnacji

Składniki te działają również dobroczynnie na skórę i włosy, zwiększając np. poziom ich nawilżenia, wzmacniając czy działając antyoksydacyjnie. W produktach so!flow zawarliśmy takie adaptogeny jak: różeniec górski, traganek chiński czy grzyb reishi. Ich właściwości dopasowane są do serii w jakiej się znajdują. Dzięki temu produkty z serii do włosów kręconych, w której znalazł się traganek chiński mają świetne działanie antyoksydacyjne, wzmacniają i rewitalizują. W serii do włosów farbowanych zawarliśmy różeniec górski, który stymuluje porost włosów a także działa przeciwutleniająco. Wszystkie produkty uzupełniające mają z kolei w składzie grzyb reishi, który nawilża i wygładza.