Jedwabna poszewka, jedwabna gumka do włosów, jedwabny turban – korzyści dla Twojej skóry i włosów

Jedwab należy do drogich i ekskluzywnych materiałów. Nic więc dziwnego, że kochają go zarówno Twoja skóra, jak i włosy! Jednak czy naprawdę warto sięgnąć po akcesoria wykonane z jedwabiu? Czy jedwabna gumka do włosów ma dobry wpływ na pasma? Jak prać jedwabne poszewki, żeby służyły nam jak najdłużej? Odpowiadamy!

 

Jedwab – co trzeba o nim wiedzieć?

Na początek kilka słów o samym surowcu. Jedwab jest włóknem pochodzenia zwierzęcego, które pozyskuje się z kokonów jedwabników: morwowego i dębowego. To z tego właśnie włókna tka się materiał, który również nazywamy jedwabiem. Jest bardzo drogi: głównie dlatego, że tka się go rocznie tylko 50 000 ton, czyli jedynie 0,2% z globalnej produkcji włókien.

Na pierwsze ślady korzystania z jedwabiu można natrafić w Chinach: wykopaliska dowodzą, że wykorzystywano go już w 3600 roku p.n.e. Początkowo Chińczycy pilnie strzegli swojego skarbu i mieli monopol na jego produkcję, jednak z czasem rozprzestrzeniła się ona po całym świecie. Obecnie jednak kraje europejskie nadal pozyskują sporą część jedwabnej surówki z Państwa Środka.

Jedwab wyróżnia się spośród innych tkanin wieloma cechami. Jest gładki, śliski, giętki i miękki. Charakteryzuje się także subtelnym połyskiem, lekkością i tym, że jest wyjątkowo przyjemny w dotyku.

 

Wystarczy jedwabna poszewka!

Ze względu na swoją wyjątkowość, jedwab jest bardzo drogą tkaniną. Ubrania uszyte z tego materiału są kosztowne i nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Warto jednak zaopatrzyć się w akcesoria: gumka do włosów czy jedwabna poszewka na poduszkę są dostępne w znacznie przyjaźniejszych dla portfela cenach, a tak się składa, że mają wiele zalet.

Akcesoria z jedwabiu pokochają wszystkie kobiety, które dbają o swoje włosy. Właściwości tego materiału są bowiem bardzo cenne dla pasm, nie tylko tych wrażliwych – nawet gumka do włosów wykonana z jedwabiu potrafi zdziałać cuda. A wszystko dzięki gładkiej strukturze materiału: jedwab nie puszy i nie elektryzuje włosów, a także nie ciągnie ich. Mało tego – skutecznie wygładza też łuski włosa, co sprawia, że pasma są gładkie i błyszczące. Zaryzykujemy wręcz stwierdzeniem, że jedwabne akcesoria takie jak jedwabna poszewka czy opaska to inwestycja w wygląd włosów. Możesz na ich zakupie wyłącznie zyskać!

 

Jedwabny jasiek na lepszy sen

Wykonana z jedwabiu jedwabna poszewka na poduszkę to prawdziwy game changer, ale warto mieć pod ręką także ozdoby z tego materiału. Gumka jedwabna nie łamie i nie niszczy włosów tak jak ta klasyczna: może się okazać, że dzięki korzystaniu z niej, nie będziesz już potrzebowała kosmetyków regenerujących! W jedwabnej gumce można bowiem nawet spać, a włosy nie będą odkształcone.

Tym, co może Cię przekonać do tego zakupu, jest także to, że gumki typu „scrunchie”, nawiązujące do lat 90, są obecnie prawdziwym krzykiem mody. Warto mieć je w swojej kolekcji, a jeśli mają dodatkowo zadbać o Twoje włosy, to wybór jest oczywisty!

 

 

Co za tym idzie, także jedwabny jasiek to dobry wybór. Włosy podczas snu nie będą ulegać osłabieniu, nawet kiedy kładziesz się spać z mokrymi pasmami. Tu kluczem jest cierpliwość, ale zapewniamy: kilka miesięcy korzystania z takiej poszewki, a będziesz mogła zauważyć, że włosy są w lepszej kondycji – wpływa na to fakt, że włosy „ślizgają” się po poszewce, dzięki czemu nie ma ich tarcia i gniecenia się jak w przypadku klasycznej, bawełnianej poszewki, a Ty rano budzisz się z gładkimi, sypkimi i lejącymi włosami.
Jedwabną poszewkę doceni także Twoja skóra – nie będą na niej pojawiać się odgniecenia, często wyglądające jak zmarszczki, a dodatkowo kosmetyki zaaplikowane przed położeniem się na poduszce nie zostaną wchłonięte przez poszewkę, tylko zostaną na Twojej skórze, gwarantując Ci całonocne działanie.

Warto omówić też jedwabne opaski i turbany. Nie ma lepszego zabezpieczenia włosów przed puszeniem, połamaniem czy rozdwajaniem końcówek. W turbanach możesz spokojnie spać – przewiewny jedwab zadba o to, by skóra głowy pozostawała w dobrej kondycji. Rano włosy nie będą poplątane i zniszczone, a Ty wstaniesz w dobrym humorze. To jednak niejedyne rozwiązanie – turban możesz nosić także na co dzień jako uzupełnienie stroju.

 

Podsumowując, jakie są zalety jedwabnych akcesoriów, które mogą pozytywnie wpłynąć na wygląd i kondycję Twoich pasm?

• są delikatne dla włosów: nie szarpią ich i nie wyrywają,
• są wytrzymałe – nawet przy regularnym stosowaniu – ale wymagają delikatnego prania,
• nie niszczą włosów – można w nich spać,
• zapewniają dopływ powietrza do skóry i włosów,
• nie elektryzują pasm,
• nie odkształcają włosów,
• dobrze trzymają pasma,
• są bardzo modne!

 

Jak prać jedwabne poszewki?

Na koniec garść praktycznych informacji, które z pewnością pozwolą Cię się dłużej cieszyć ulubionymi akcesoriami. Jak już wiesz, jedwab jest nie tylko kosztowny i cenny dla włosów, ale też delikatny. Wykonane z niego akcesoria trzeba jednak od czasu do czasu odświeżyć. W przypadku poszewek z jedwabiu zaleca się pranie chemiczne, a niewielkie akcesoria jak gumka czy turban można wyprać ręczne. Pamiętaj tylko o tym, by temperatura wody nie przekroczyła 30 stopni.

Zainteresował Cię jedwab? Zainwestuj w wykonaną z tego materiału poszewkę lub gumkę do włosów – to niewielki wydatek robiący wielką różnicę. Przekonaj się sama i odkryj piękne włosy!