Aktywator skrętu – nowy produkt do włosów kręconych so!flow

Wydobywanie skrętu to temat, który od kilku sezonów budzi sporo emocji. W związku z pandemią wiele z nas porzuciło codzienne używanie prostownicy. Zupełnie niespodziewanie okazało się, że w części przypadków włosy pozostawione same sobie delikatnie się falują lub nawet kręcą. Ogromną popularnością zaczęły cieszyć się kosmetyki służące do wydobywania skrętu, takie jak aktywator skrętu. Jesteśmy coraz bardziej świadome, w jaki sposób pielęgnować i stylizować włosy, a na rynku pojawiają się kolejne produkty dedykowane posiadaczkom włosów kręconych.

Na czym polega wydobycie skrętu?

Wydobycie skrętu to nic innego jak podkreślenie i uwydatnienie piękna naturalnych loków i fal. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom do stylizacji loki są zdefiniowane . Oznacza to, że zyskują wyrazistą formę. Użycie aktywatora skrętu nasyca kręcone włosy odżywieniem oraz wydobywa i podkreśla naturalny skręt. Jest to idealny produkt do dociążenia niesfornych, skłonnych do puszenia się kosmyków. Aktywator skrętu odżywia, nawilża i zabezpiecza włosy.

Aktywator skrętu – czy zadziała u każdego?

A może one chcą się kręcić? To pytanie spędza sen z powiek włosomaniaczkom i nie tylko. Wiele z nas zaczęło zazdrośnie spoglądać na loki i fale. Nawet posiadaczki zupełnie prostych włosów zastanawiają się nierzadko, czy aktywator skrętu jest w stanie sprawić, by ich włosy zaczęły się choćby delikatnie kręcić lub falować. Spieszymy z odpowiedzią – aktywator skrętu nie zadziała na każdych włosach, a jedynie na tych z genetyczną predyspozycją do kręcenia się. Pomaga on podrasować naturalnie kręconą czuprynę, natomiast nie wyczaruje skrętu na włosach zupełnie prostych.

Czego potrzebujesz do wydobycia skrętu?

Jeśli naturalnie cieszysz się lokami, z pomocą odpowiedniej pielęgnacji możesz dodać im miękkości, sprężystości i niezwykłego blasku. Przede wszystkim pomocne będzie trzymanie się ogólnych zasad pielęgnacji dotyczących włosów kręconych. Nie bez znaczenia jest sposób, w jaki myjesz włosy – u posiadaczek naturalnych loków na ogół świetnie sprawdza się metoda OMO, czyli odżywianie, mycie i ponowne odżywianie. Nie mniej istotną rzeczą jest rozczesywanie – włosy kręcone rozczesujemy zawsze na mokro, aby uniknąć puszenia.
Najlepiej sięgać po kosmetyki dedykowane włosom kręconym – w tym miejscu polecamy naszą bestsellerową linię kosmetyków so!flow do włosów kręonych, w skład której wchodzi: szampon, odżywka, maska i spray. Gamę tych 4 produktów uzupełniliśmy właśnie o kosmetyk numer 5, który uwydatni piękno Twoich loków, czyli pielęgnujący aktywator skrętu w formie kremu.

Aktywator skrętu – jak używać?

Aktywatora skrętu loków używamy tak jak odżywki bez spłukiwania. Załóżmy zatem, że umyłaś włosy swoim ulubionym szamponem, a następnie użyłaś maski lub odżywki do spłukiwania. Twoje włosy powinny być mokre lub przynajmniej wilgotne. Teraz możesz delikatnie je rozczesać, najlepiej grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.
Kolejnym etapem jest właśnie nałożenie aktywatora skrętu. Niewielką ilość kremu nałóż na dłonie, a następnie równomiernie rozprowadź na pasmach. W dalszym etapie przejdź do ugniatania loków dłońmi. Ruch ugniatający wykonuj w kierunku głowy. Chwytaj pasmo po paśmie w garście, odciskając nadmiar wody, i jednocześnie formułując skręt. Najlepiej trzymaj w tym czasie głowę pochyloną w dół – wówczas Twoja fryzura odbije się od nasady.
Ostatnim etapem jest suszenie. Możesz zaczekać, aż włosy wyschną naturalnie, albo użyć suszarki z dyfuzorem i chłodnym nawiewem. Pamiętaj, aby nie rozczesywać włosów po ich wysuszeniu – wówczas loki stracą swój zdefiniowany kształt. Jeśli niektóre loki skleiły się, odgnieć je delikatnie, przy użyciu kropli ulubionego olejku lub serum.

Pierwsze wydobycie skrętu

Powyżej opisaliśmy przykładową metodą wydobywania skrętu przy użyciu aktywatora skrętu w formie kremu. Chociaż cały proces może nie wydawać się szczególnie skomplikowany, to jeśli nie masz wprawy, osiągnięty za pierwszym razem efekt może być daleki od ideału. Miej również na uwadze, że jeśli Twoje włosy z natury są tylko lekko falowane, to nawet najlepszy aktywator skrętu nie sprawi, że zmienią się w mocno kręcone sprężynki.

Aktywator skrętu – dlaczego warto spróbować naszego pielęgnującego aktywatora so!flow?

Nasz nowy produkt jest stworzony specjalnie z myślą o posiadaczkach włosów naturalnie falowanych i kręconych. Nie tylko idealnie je pielęgnuje, ale także nadaje fryzurze zdefiniowany kształt, sprężystość i blask. Za podkreślenie kształtu loków odpowiada zawarty w aktywatorze polimer o zdolnościach pamięci skrętu. Z kolei dawkę pielęgnacji zapewniają składniki takie jak wegańska keratyna, ceramidy yuzu oraz olej bawełniany. Dodatkowo nasz aktywator skrętu, tak jak inne kosmetyki z serii do włosów kręconych od so!flow jest produktem cruelty free i przyjaznym weganom.

Aktywator skrętu – jeszcze więcej blasku dla loków i fal

Chcesz wydobyć, podkreślić i utrwalić naturalny skręt? Nasz pielęgnujący aktywator skrętu zadba o piękny wygląd i kondycję włosów falowanych i kręconych. Używaj go tak jak odżywki bez spłukiwania, po myciu i odżywieniu włosów. Koniecznie wypróbuj także pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych z serii dedykowanej włosom kręconym od so!flow i odkryj najpiękniejszą wersję Twoich włosów!