Wypadanie włosów — jak wzmocnić włosy?

Nadmierne wypadanie włosów może być powodem do zmartwień. Kondycja włosów jest bowiem często odbiciem tego, co dzieje się w organizmie. Czasem też odzwierciedla po prostu złe nawyki pielęgnacyjne. Masz problem z wypadaniem włosów? Znajdź jego przyczynę i zobacz, jak możesz wzmocnić swoje kosmyki!
Piękne, zdrowe, mocne włosy to marzenie większości kobiet oraz mężczyzn. W rzeczywistości jednak tylko nieliczni mogą cieszyć się takimi właśnie kosmykami bez większych starań. Większość osób boryka się z różnymi problemami związanymi z włosami. Jednym z nich jest właśnie ich wypadanie. Jeśli jest ono nadmierne, to nie można tego bagatelizować. Dowiedz się, co zrobić, by zatrzymać wypadanie włosów i sprawdź, jak je zregenerować, by znów rosły zdrowo.

Wypadanie włosów — przyczyny

Nadmierne wypadanie włosów, czy też łysienie to bardzo duży problem, który może przekładać się na wiele innych aspektów życia. Przede wszystkim często przyczynia się do obniżenia pewności siebie. Jeśli dawniej Twoje włosy były grube i pełne blasku, a teraz są matowe i cienkie, to z pewnością przekłada się to na Twoje samopoczucie. I nie jesteś z tym sama.

Musisz jednak wiedzieć, że samo wypadanie włosów jest procesem całkowicie naturalnym. Każdy zdrowy człowiek gubi codziennie od około 100 do 150 włosów i nie ma w tym nic dziwnego. Zjawisko to oznacza po prostu zakończenie cyklu życia jednego włosa, a na jego miejsce od razu wyrasta kolejny. Możesz zacząć się martwić więc dopiero wtedy, gdy ilość wypadających włosów jest znacznie większa lub gdy zaobserwujesz, że w ostatnim czasie Twoja fryzura mocno się przerzedziła.

Jeśli chodzi o nadmierne wypadanie włosów, przyczyny mogą być różne. Można jednak podzielić je na dwie główne grupy, czyli spowodowane czynnikami zewnętrznymi oraz przyczyny wewnętrzne, związane z kondycją organizmu.

Zewnętrzne przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów spowodowane jest najczęściej czynnikami zewnętrznymi. Czyli, krótko mówiąc, tym, jak je „traktujesz” na co dzień. Dotyczy to zarówno kwestii związanych z pielęgnacją i stylizacją, jak i Twoich przyzwyczajeń, których nawet nie podejrzewałabyś o to, że mogą powodować takie skutki.

Zewnętrzne przyczyny wypadania włosów to między innymi zanieczyszczenia powietrza, które osiadają na włosach i skórze głowy, czy też nagromadzenie produktów do stylizacji włosów na skórze głowy – skóra głowy wymaga regularnego, dogłębnego oczyszczania i złuszczania martwego naskórka, aby włosy miały prawidłowe środowisko do szybszego wzrostu i zdrowego rozwoju.

Wypadaniu włosów sprzyja także bezpośrednie narażanie ich na działanie wysokiej temperatury. Prostownica, lokówka, a także brak odpowiedniej ochrony na silnym słońcu to bardzo częste powody osłabienia kondycji włosów, a w efekcie – ich wypadania. To samo dotyczy czynników mechanicznych, jak na przykład czesanie szczotką, która szarpie i wyrywa kosmyki.

Czy zdarza Ci się spać czasem w mokrych włosach? Jeśli tak, to może właśnie znalazłaś swoją przyczynę ich wypadania. To bowiem jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz im zafundować. Mokre włosy są niezwykle podatne na uszkodzenia. Dlatego też mogą one dosłownie zacząć wypadać garściami.

Wewnętrzne przyczyny wypadania włosów

Czasem wygląd włosów może być sygnałem tego, że w Twoim organizmie zachodzą różnego rodzaju zmiany. Do ich wypadania najczęściej doprowadzają zmiany hormonalne i niedobory składników odżywczych. Jednak powodem może być także choroba, silny stres, a także działanie niektórych leków.

Jeśli chodzi o wypadanie włosów, przyczyną często jest też niewłaściwie zbilansowana dieta. Jeśli codzienny jadłospis będzie ubogi w witaminy i minerały, włosy szybko zaczną się nie tylko przerzedzać, ale i staną się matowe i kruche.

Nadmierna utrata włosów oraz łysienie może być też uwarunkowane genetycznie. Tak jest na przykład w przypadku mężczyzn, którzy często borykają się z łysieniem androgenowym.

Musisz jednak pamiętać, że każda z wewnętrznych przyczyn wypadania włosów wymaga dokładnej diagnozy. Bo aby zacząć zwalczać problem, musisz najpierw poznać jego przyczynę. Dlatego też, jeśli zauważysz u siebie wzmożone wypadanie włosów, koniecznie udaj się do specjalisty, a on zaleci Ci wykonanie odpowiednich badań.

Jak wzmocnić cienkie i zniszczone włosy?

Wypadanie włosów nie jest na szczęście problemem nieodwracalnym. Gdy już zlokalizujesz jego przyczynę, możesz zacząć wdrażać działania, które pozwolą Ci wzmocnić Twoje kosmyki tak, by rosły zdrowo i nie były podatne na łamanie i wypadanie. Piękne i mocne włosy to efekt pielęgnacji, zdrowego stylu życia i konsekwencji. Jeśli będziesz przestrzegać poniższych zasad, szybko zauważysz efekty!

Odpowiednio dobrana pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja to podstawa. Zmiana szamponu na delikatniejszy to jednak dopiero początek. Twoim celem jest wzmocnienie i stymulacja włosów do wzrostu. Musisz sięgnąć po kosmetyki, które pozwolą Ci osiągnąć taki efekt.

Nie jesteś włosomaniaczką i nie wiesz nic na temat równowagi PEH oraz nie słyszałaś o domowych zabiegach regeneracyjnych? Nic nie szkodzi! Właśnie dla takich osób jak Ty powstała seria uzupełniająca od so!flow. Jak sama nazwa wskazuje, są to kosmetyki, które mają na celu uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Wśród nich znajdziesz produkty, które wzmocnią, pobudzą, nawilżą, a także ochronią Twoje włosy oraz skórę głowy. A to wszystko dzięki precyzyjnie dobranym i skomponowanym składnikom, takim jak kwasy AHA, niacynamid, pantenol czy filtry UV.

Masaż skóry głowy

Przy zwalczaniu wypadania włosów bardzo ważne jest, by bezpośrednio stymulować cebulki. Masaż skóry głowy to doskonały sposób na pobudzenie krążenia w tym obszarze. To z kolei przyczynia się do pobudzenia pracy komórek odpowiedzialnych za wzrost nowych kosmyków. Taki masaż możesz wykonywać zarówno opuszkami palców, jak i specjalnym grzebieniem lub masażerem. Nie bez znaczenia jest wdrożenie oczyszczającego peelingu trychologicznego, który również dodatkowo pobudzi krążenie krwi w skalpie. 

Stosuj wcierki i boostery skóry głowy!

W stymulacji cebulek ważne jest zarówno działanie od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Aby pobudzić włosy do wzrostu, koniecznie zacznij stosować wcierki. Ich zadaniem jest dostarczenie cebulkom odpowiednich składników odżywczych, które będą sprzyjać ich pracy. To z kolei przełoży się na znacznie szybszy wzrost włosów, a także na ochronę kosmyków przez wypadaniem.

Sprawdź booster do skóry głowy!

Wprowadzając wszystkie te czynności i zasady do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej, już po kilku tygodniach zauważysz, że Twoje włosy przestają wypadać i stają się piękniejsze. Poznasz to nie tylko po ich kondycji, ale i dużej ilości nowych baby hair. Wypróbuj sama i przekonaj się o efektach na własnych włosach!