szczotka z włosia dzika

Szczotka do włosów z włosia dzika – czy warto ją mieć?

Dobór odpowiednich akcesoriów to obok prawidłowej pielęgnacji i stylizacji jeden z kluczowych elementów troski o włosy. Czy warto sięgnąć po szczotkę z włosa dzika? Opinie są pozytywne, ale czy to oznacza, że to produkt dla każdej z nas? Trzeba przyjrzeć się tej kwestii bliżej!

Naturalność przede wszystkim

To, o czym musimy wspomnieć na początku to fakt, że szczotka do włosów z naturalnego włosia jest naprawdę godna uwagi tylko wtedy, gdy rzeczywiście wykonano ją z naturalnych materiałów. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste, dlatego przed zakupem upewnij się, że producent rzeczywiście użył włosia pochodzenia naturalnego. Na rynku pojawia się sporo ofert ze szczotkami z włosiem z nylonu lub naturalnym albo z farbowanego włosia świńskiego, które nie mają tak cennych właściwości. 

Jak to sprawdzić? W sklepach internetowych powinien być podany materiał wykonania, natomiast w sklepach stacjonarnych warto się szczotce dobrze przyjrzeć. Szczotka z włosa dzika powinna mieć włoski ciemne, a na końcach jasne (to cebulki). Musisz również wiedzieć, że taka szczotka ma dość sztywne włosy, zdecydowanie mniej elastyczne niż te wykonane ze sztucznych włókien.

Szczotka z włosa dzika – właściwości

Wiemy już, jak odróżnić szczotkę z naturalnego włosia od syntetycznej podróbki. Pora przyjrzeć się bliżej cechom tego akcesorium do włosów. 

Przede wszystkim trzeba przyznać, że tego typu szczotka ma naprawdę sporo zalet. Najważniejszą z nich jest to, że korzystnie wpływa na wygląd i kondycję Twoich pasm. Jak to możliwe? To proste! Naturalne włosie ma strukturę bardzo zbliżoną do naszych włosów. Włosie dzika też jest zbudowane z keratyny, a jest przy tym znacznie sztywniejsze i bardziej szorstkie, co powoduje, że rewelacyjnie nadaje się do rozczesywania pasm. Bardziej miękkie włosie, takie jak na przykład świńskie, nie sprawdzi się równie dobrze. 

To nie koniec zalet! Szczotka z naturalnego włosia dzika prostuje, wygładza, a nawet nabłyszcza włosy (to możliwe dzięki keratynie), jednocześnie nie wyrywając ich i nie łamiąc. Doskonale sprawdza się też do masażu skóry głowy: w ten sposób cebulki włosów są stymulowane, a pasma rosną szybciej.

Jak wybrać szczotkę z włosia dzika?

Wiemy już, jak pozytywny wpływ na pasma ma szczotka z naturalnego włosia. Czym więc kierować się przy wyborze tego akcesorium?

Dostępne różne modele, które różnią się między sobą powierzchnią szczotki. Jeśli zależy Ci na szybkim rozczesaniu pasm, wybierz duży model. Postąp podobnie, jeśli masz gęste i długie włosy – do ich rozczesywania łatwiej Ci będzie posługiwać się dużą szczotką. Do cienkich możesz wybrać mniejszy rozmiar. 

Kolejnym parametrem będzie gęstość włosa. Jeśli zależy Ci na dodaniu pasmom objętości oraz na ich wyprostowaniu, gęsta szczotka to propozycja dla Ciebie. Sprawdzi się też przy cienkich i zniszczonych włosach. Natomiast w przypadku zdrowych i grubych pasm wystarczająca będzie szczotka o szerokim rozstawie włosia. 

Następną istotną kwestią jest długość włosia. Wybór powinnaś uzależnić od tego, jak gęste są Twoje włosy. Szczotka z naturalnego, ale krótkiego włosia dzika nie poradzi sobie z gęstymi pasmami, więc poleca się ją do włosów cienkich. Włosy grube zdecydowanie wymagają dłuższego włosia w szczotce.

Nie bez znaczenia jest także rączka. Warto wybrać model szczotki z wygodnym, ergonomicznym uchwytem. Materiał nie ma dużego znaczenia: może to być drewno lub tworzywo sztuczne, ale to, co jest istotne, to trwałość i odporność na wysokie temperatury. Drewno radzi sobie w tym przypadku znacznie lepiej, więc jeśli masz wybór, postaw na naturalność w 100%.

Szczotka z włosa dzika – opinie

Podobno nie ma produktów dla każdego. A dla kogo jest szczotka z naturalnego włosia dzika? Opinie są raczej przychylne, ale pojawiają się też głosy przeciwne. Tak się bowiem składa, że takie akcesorium nie sprawdzi się u wszystkich.

Szczotka z naturalnego włosia dzika może w niektórych przypadkach powodować elektryzowanie. Mimo że tego rodzaju akcesoria mają pozytywny wpływ na włosy, to nie da się zaprzeczyć, że włosie może wejść z Twoimi włosami w reakcję, której efektem mogą być pasma trudne do okiełznania.

Jednak to wcale nie musi być Twój problem! Nawet jeśli zakupiłaś już szczotkę do włosów z włosia dzika i borykasz się z elektryzowaniem pasm, to jeszcze nie koniec świata. Wciąż możesz cieszyć się jej właściwościami: wystarczy sięgnąć po zwyczajną, nawilżającą odżywkę lub po wariant przeciwko puszeniu się włosów i umyć nią szczotkę. Taki zabieg powinien całkowicie rozwiązać problem, a przynajmniej go zminimalizować.

Mamy nadzieję, że znalazłaś w tym tekście odpowiedzi na wszystkie pytania na temat akcesorium, jakim jest szczotka do włosów z naturalnego włosia. Opinie na jej temat są w większości przypadków pozytywne, ale zawsze warto samej się przekonać o jej niezwykłych właściwościach. Pamiętaj tylko o tym, by sięgnąć po model ze sprawdzonego źródła, który zapewni Ci oczekiwane efekty. Dzięki niemu na pewno będziesz zadowolona!