Masażery do skóry głowy – co warto o nich wiedzieć?

Nie od dziś wiadomo, że masowanie przynosi wiele korzyści. To bardzo przyjemny, relaksacyjny rytuał, który możesz przeprowadzać na całym ciele, włącznie ze skórą głowy. Możesz je wykonywać palcami albo wykorzystać specjalny masażer. Co to za gadżet? Przeczytaj nasz wpis, a dowiesz się, jak używać tego produktu i co dzięki niemu uzyskasz. Zachęcamy zwłaszcza osoby zainteresowane metodami stymulującymi porost włosówwcierkami. Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Co to jest masażer do skóry głowy?

Na pewno pamiętasz liczne sceny w filmach, gdy zmęczony bohater przykłada dłonie do skroni i zaczyna je masować. A może dobrze znasz te proste, delikatne ruchy, bo pomogły Ci zmniejszyć napięcie mięśni albo się odstresować? Właśnie do takich celów służą masażery do skóry głowy. Warto mieć ten produkt w łazience i sięgać po niego, kiedy zapragniesz się odprężyć. Trzeba jednak podkreślić, że wyciszenie, ukojenie nerwów etc. to niejedyne zalety, z którymi może wiązać się jego używanie.

Zacznijmy od tego, że masażery mogą mieć różne kształty oraz dodatkowe funkcje, co będzie uzależnione od modelu. Na początek możesz zdecydować się na tradycyjny wariant do ręcznego masażu. Niekiedy przypomina grabki albo widełki, może też mieć postać wałka i być wyposażony w mikro igiełki. Bardziej zaawansowane wersje to gadżety elektryczne. Ich delikatne wibracje relaksują, a poza masowaniem skóry głowy sprawdzają się przy rozluźnianiu mięśni szyi, ramion czy innych stref ciała.

 

Do czego służy masażer?

Jak można się domyślić, podstawowe zadanie tego gadżetu polega na stymulacji określonych obszarów. Poprzez oddziaływanie na masowane miejsce może poprawiać w nim krążenie krwi. Stosowany na twarzy, może przyczynić się do poprawy wyglądu, np. nieco wygładzić drobne zmarszczki. Ułatwia usuwanie martwych komórek oraz oczyszczenie skóry głowy, którą przy tym odpręża podobnie jak mięśnie. Z tego powodu po masażer sięgają ludzie mający kłopoty z łupieżem lub zapaleniem mieszków. Warto pamiętać, że nie wyleczy dolegliwości, ale może być przydatnym gadżetem przy tego typu problemach.

To wielofunkcyjny, a do tego bardzo łatwy w obsłudze produkt. Masażer do głowy może przyspieszać porost włosów, poprawiać ich kondycję przez wzmocnienie i regenerację cebulek. Warto przemyśleć zakup takiego gadżetu, jeśli borykasz się z nadmiernym wypadaniem włosów. Wraz z odpowiednią pielęgnacją (a jeśli trzeba, terapią trychologiczną, której konieczność określi dermatolog) może pomóc Ci pozbyć się uciążliwej przypadłości. Prócz tego samo korzystanie z niego będzie sprawiać Ci dużą przyjemność.

Jak używać masażera do skóry głowy?

Posiłkuj się tym gadżetem, kiedy tylko masz ochotę. Możesz się nim masować na sucho, podczas siedzenia przy biurku albo oglądania ulubionego filmu. Innym rozwiązaniem jest sięganie po niego podczas mycia włosów albo nakładania wcierek bądź odżywczych masek. Masażer do skóry głowy znacząco ułatwi Ci spienienie łagodnego szamponu z naturalnym składem, a także oczyści masowaną powierzchnię. Nie wiesz, jak używać takiego artykułu? To łatwe – wystarczy przyłożyć jego końcówkę do obszaru, który wymaga wymasowania, następnie wykonywać delikatne koliste ruchy.

Produkt świetnie zdaje egzamin zarówno na suchej, jak i mokrej skórze głowy. Możesz przesuwać go wzdłuż linii włosów i pobudzać tym sposobem cebulki, co może przyczynić się również do sprawniejszego usuwania zanieczyszczeń, martwego naskórka, nadmiaru sebum etc. Masażer przygotowuje skalp do wcierki, więc warto używać go co jakiś czas przed rozprowadzeniem kosmetyku. Będzie szybciej się wchłaniał, co przyniesie lepsze rezultaty, w tym pobudzi porost włosów.

 

Czy masażer do skóry głowy jest dla każdego?

Jak wszystkie produkty do pielęgnacji, tak i ten należy wykorzystywać z rozsądkiem. Zrezygnuj z niego, jeśli masz łamliwe albo mocno zniszczone włosy. Masażer może nie być dobrą opcją również przy stanach zapalnych oraz wszelkiego rodzaju uszkodzeniach skóry głowy. Odstaw gadżet przy silnym przetłuszczaniu się włosów albo łojotoku. Przyjdzie na niego czas, kiedy uporasz się z tymi dolegliwościami.

Wiele osób przekonało się do regularnych masażów skóry głowy oraz pozostałych rejonów ciała. Są nie tylko przyjemne – poza pozytywnym wpływem na samopoczucie użytkownika masażer może wpływać na porost włosów, działać uspokajająco, wyciszać oraz uwalniać endorfiny. Innymi słowy, intuicyjny w obsłudze gadżet może zapewnić Ci dawkę szczęścia. To prosta i szybka metoda na poprawę nastroju, więc warto go przetestować.

Jak wybrać dobry masażer do głowy?

Zachęcamy do poznania potencjału tego narzędzia. Jeśli Cię zainteresowało, możesz zamówić zwykły model z elastycznych drutów połączonych z małymi, zaokrąglonymi końcówkami albo wersję ze sztucznego tworzywa. Użytkownicy wyrażają się z uznaniem także na temat masażerów do skóry głowy zrobionych z silikonu. Masz duży wybór, więc z łatwością dobierzesz coś dla siebie. Wraz z kosmetykami dopasowanymi do potrzeb Twoich włosów może przywrócić im piękno oraz blask. Zapraszamy także do przeczytania innych wpisów i wniesienia pielęgnacji swoich włosów na wyższy poziom!