Kup

szukaj nas w:

docenili nas:

adaptogeny

adaptogeny

Współczesny tryb życia sprawia, że każdego dnia nasze ciało i umysł narażone są na stres, zmęczenie czy zanieczyszczenia. Bardzo trudno jest nam utrzymać naturalną równowagę organizmu – dlatego w walce pomocne będą adaptogeny.

Czym są adaptogeny?

To naturalne substancje roślinne, które słyną z dobroczynnego wpływu na ciało, włosy, ale także na umysł i psychikę. Wspomagają odprężenie, chronią przed wolnymi rodnikami i wspierają w walce o odzyskanie duchowej równowagi. Wśród ich najważniejszych właściwości wymieniane jest łagodzenie skutków stresu i zwiększanie zdolności adaptacyjnych organizmu do niesprzyjających warunków.

Czytaj więcej

kroki pielęgnacji

Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zanieczyszczenia, martwy naskórek czy pozostałości po kosmetykach, które zalegają na naszej głowie wpływają na kondycję naszych włosów. Regularne oczyszczanie, nawilżanie i wzmacnianie skóry głowy przekłada się również na kosmyki. Nie można zatem pominąć tego kroku w pielęgnacji włosów. Pamiętajmy o tym, aby co najmniej raz w tygodniu nałożyć peeling trychologiczny, wymiennie z boosterem do skóry głowy. Dodatkowo wymiennie zastosuj również oczyszczającą maskę z glinką, aby poprawić elastyczność skóry głowy, przywrócić jej komfort i miękkość. Humektantową bazę do włosów użyj jako podkładu, który wzmocni działanie innych kosmetyków, takich jak np. oleje. Baza ujarzmi niesforne kosmyki i zregeneruje włosy.

przygotowanie

Mycie włosów wydaje się być prostą czynnością, jednak w jej trakcie również możemy popełnić kilka błędów. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni do naszego rodzaju włosów produkt. Postaw na dobre składy, które zatroszczą się o twoje kosmyki i dostarczą im odpowiednich składników odżywczych.

W gamie so!flow znajdziesz nawilżający szampon do włosów kręconych, rewitalizujący szampon do włosów farbowanych, koloryzujący szampon do włosów blond, szampon ochładzający żółte tony do włosów blond, wygładzający szampon do włosów po keratynowym prostowaniu, peelingujący szampon przedłużający świeżość włosów, szampon do włosów zniszczonych, wymagających dogłębnej regeneracji, szampon do włosów z tendencją do puszenia i wysuszania, szampon do włosów pozbawionych objętości, przedłużający ich świeżość, szampony przeznaczone do porowatości włosów – wysokoporowatych, średnioporowatych, niskokoporowatych – oraz szampon do włosów o każdej porowatości.

Zapoznaj się z pielęgnacją w duchu równowagi PEH, dzięki której będziesz zapewniać włosom dokładnie tego, czego potrzebują.

mycie

Niezwykle ważny punkt w pielęgnacji włosów. Wcześniejszy krok ma za zadanie dokładnie oczyszczenie włosów, natomiast użycie odżywki czy maski to dostarczenie włosom składników, które sprawią, że będą one gładkie, lśniące i odżywione.

odżywianie

Piękne i lśniące włosy to nie tylko pielęgnacja, ale również odpowiednia ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Należy o tym pamiętać nie tylko latem, kiedy zazwyczaj stosujemy produkty z filtrami UV, ale tak naprawdę o każdej porze roku. Nasze włosy narażone są na kontakt z wysoką temperaturą podczas stylizacji. Niekorzystnie na włosy działa także chłód, wiatr oraz promieniowanie słoneczne. Czynniki zewnętrzne powodują ich przesuszanie oraz matowienie i plątanie.

ochrona